Can Zeytinleri Gıda Tarım Kom. İth. İhr. Tic. San. Ltd. Şti.
 
  •   + 90 (236) 413 45 71
ENVER CAN ZEYTİNLERİ

1948 yılında zeytin bahçelerinde başlayan üretim serüvenimiz 1960 yılında ambalajlamaya ve markalaşmaya dönüştü.

O yıllardan bu yana Akhisar'ın en verimli zeytin bahçelerinden toplattığımız ve aynı zamanda kendi adımızı taşıyan zeytin bahçelerimizden hasadını yaptığımız zeytinlerin yurtiçinde ve yurtdışında geniş bir pazarda satışını gerçekleştiriyoruz.

Mevcut durumumuzu daha ileriye götürmek, pazardaki payımızı daha da arttırmak için zeytin işleme alanında her zaman son teknolojiyi takip ediyoruz.

TARİHÇEMİZ

1948: Büyük dedemiz Enver CAN’ın tütüncülüğün yanı sıra zeytin yetiştiriciliğine olan ilgisi sayesinde Manisa ili Akhisar ilçesine bağlı Yatağan Köyünde ilk zeytin serüvenimiz başladı.

1960: Büyük dedemiz Enver CAN oğlu Mehmet CAN ile birlikte kendi bahçelerinde yetiştirdikleri Akhisar’ a has DOMAT tipi yeşil zeytinleri ve USLU tipi siyah zeytinleri örgü sepetler ve CAN yazılı tahta kasalar ile tren vasıtasıyla Balıkesir-Susurluk-Bandırma-Karacabey-MustafaKemalPaşa Pazar yerlerinde satmaya başladılar.

1963: İlk banka hesabımızı TÜRKİYE İŞ BANKASI’nda açtık ve ticari faaliyetlerimize Pazar alanımızı daha da genişleterek devam ettik.

1982: Babamız Yüksel CAN Yatağan Köyü’ nde kendi adıyla şahıs firmasını kurdu. O dönemin modern tesisinde 2000 metrekare kapalı alanda teneke dolumu, cam kavanoz, plastik ambalaj çeşitleri ile üretim yapmaya başladı. O yıllarda ticari unvanımız ‘’ENVER CAN SOFRA ZEYTİNLERİ’’ idi.

1986: Kurucu dedemiz Enver CAN ‘ ı kaybettik.

2007: Kurumsallaşma yolunda sağlam adımlar atmak gayesiyle Akhisar merkezde 2000 metrekare yeni bir tesis kurduk ve ‘’CAN ZEYTİNLERİ GIDA TARIM KOM.İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. olarak yolumuza devam ettik.2007 yıından bu yana kaliteden ödün vermeden üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

AİLEMİZ
teammember
ENVER CAN
teammember
MEHMET CAN
teammember
YÜKSEL CAN
teammember
ENVER CAN
teammember
H. BURCU CAN ALKIN